Yatırımcıların Gözdesi Türkiye

Gerek pandemi dönemindeki başarısı gerekse gösterdiği gelişimle Türkiye, yatırımcıların gözdesi konumunda. Bununla birlikte yapılan yatırımlar büyük bir ölçüde artmış durumda.


İtalyanlar tarafından yapılan yatırımların, büyük bir çoğunluğu “Bilgi ve İletişim” üzerine olmuştur. Merkez bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, ocak ayında 4 milyar 642 milyon dolarlık yatırım ülkemize yapılmış durumda.

Salgın dönemindeki yüksek özverili çalışmalarıyla büyük başarılar kateden Türkiye, bu alanda yatırımcılarında dikkatini çekiyor. İşlerini devam ettirmek için en güvenli ülkeyi seçmek isteyen yatırımcılara, büyük bir destek sağlanıyor.

Hangi Ülkeler Daha Çok Yatırım Yaptı?

Genel olarak öne çıkan üç temel ülke, Türkiye'de çeşitli şirketlere ya da kurumlara ortak oldu. Bunlardan ilki İtalya olurken onu ABD ve Hollanda takip etti.

Yapılan yatırımlar incelendiğinde Türkiye bu alanda Avrupa ülkelerinin önünde. Verilere göre Avrupa'da büyük paya sahip olan Türkiye' gelişen altyapısıyla yatırımcıların Gözdesi hâline geliyor.

Yatırımcılara sağlanan kolaylıklar ve ülkemizin gelişmeye devam etmesi bu alanda en büyük faktör. Özellikle İtalyanlar tarafından yapılan yatırımlarda iletişim ve GSM operatörleri dikkat çekiyor.


Tüm Yorumlar (0)