Paribu Nedir, Paribu Güvenilir mi?

Paribu, en yüksek hacmine sahip bir dijital varlık platformudur. Güvenli ve hızlı olarak Bitcoin (BTC) başta olmak üzere diğer kripto para alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda Paribu Türk para birimi olan TL ile para alım ve satım işlemlerini gerçekleştiren kripto para borsasıdır. 14 Şubat 2017 yılında kullanıma açılmıştır. Bu platformun CEO'su Yasin Oral'dır. Paribu kullanıcıları 7/24 kripto para işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirler. Ayrıca Türk parasını çekme yatırma işlemleri de Paribu ile gerçekleştirilmektedir.


Paribu 2017 yılı Aralık ayında 5.800 BTC hacmine ulaşarak CoinMarketCap-World listesinde 6. sırada yerini almıştır. Paribu Türkiye'de yasal olarak faaliyet göstermektedir. Gerekli mercilerden izinler alınarak kullanıma açılmıştır. Güvenilir bir şekilde insanların işlemleri yapması için alt yapısı güçlendirilmiş bir platformdur. 2017 yılından beri aktif olarak kullanılmaktadır. Türkiye'de de kullanım oranı oldukça yüksektir. Paribu kullanıcıları Android ve İOS'da bulunan uygulaması ile hızlı ve daha güvenli işlemlerini gerçekleştirebilir. Paribu uygulaması üzerinden tüm kripto para işlemlerinizi kolaylıkla uygulanabilirsiniz.

Paribu Nedir?

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu kullanıcıları, Paribu nedir? hakkında soru sorarak daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyor. Yasin Oral’ın öncülüğünde 2017’de kurulan Paribu, kripto para platformudur. Paribu kurulduğu yıldan itibaren kısa süre içerisinde ilgi gören bir işlem haline dönüşmüştür. Bugün yaklaşık 1 milyonu aşkın kullanıcısına hizmet sunmaktadır. Paribu da kolay işlem yapma, kolay, basit, işlevsel, kullanıcı verileri ve varlıkların güvenliği için güçlü bir altyapısı vardır. Paribu kullanıcıları 7/24 işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştirebilir. Özellikle Bitcoin (BTC) alım satım işlemleri için olanak sağlayan Paribu, Ekim 2018 tarihinde altcoin işlemlerine başladı. Aynı zamanda kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunan Paribu da TL ile kripto alınması, BTC, USDT-XPR, USDT-ETH, USDT-MKR, USDT-AVAX ve USDT pariteleri bulunmaktadır. Paribu'da işlem gören kripto paralar:

Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC), EOS, Stellar (XLM), Maker (MKR), Holo (HOT) AAVE,Dogecoin (DOGE), Basic Attention Token (BAT), JUV, BitTorrent Token (BTT), PSG,Chainlink (LINK), GAL,Ravencoin (RVN), Waves, Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Chiliz (CHZ), Tron (TRX), NEO, Tether (USDT), OMG Network (OMG), Uniswap (UNI), Tezos (XTZ), Ontology (ONT), Cosmos (ATOM), TRA, Avalanche (Avax) gibi kripto paralar ile işlem yapılmaktadır.

Paribu Güvenilir Mi?

Bu kripto para borsasını kullanmak isteyen yatırımcılar Paribu güvenilir mi? sorusuna yanıt arıyor. Türkiye’de yasal olarak kripto para işlemlerinin yapılmasına öncülük eden Paribu oldukça güvenilir bir platformdur. Paribu web sitesi sahip olduğu güvenlik sertifikası ile kart bilgileriniz ve kripto paralarınızın çalışması oldukça düşük ihtimaldir. Sistem kurulum aşamasında borsa yetki mercilerinden izin almıştır. Aynı zamanda borsa üzerinden kripto paraların fiyatlarını anlık olarak kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Borsa işlemlerini Paribu ile yapmak isteyen kişiler güvenilir bir şekilde işlemlerini sürdürebilir. Paribu, kripto para borsasında kurularak hızlı bir şekilde popülerleşen bir kripto para borsasıdır. Bu Paribu’nun güvenli olduğunu gösteren bir olgudur. 2017 yılında kurularak yüksek kullanıcı sayısına kısa sürede ulaşmıştır. Günümüzde kullanıcı sayısının hala artış göstermesi sistemin güvenilir olduğunun bir diğer ispatıdır. 7/24 güvenilir bir şekilde hizmet veren Paribu, birçok kripto para birimi için alım ve satım yapmanıza olanak sağlıyor. Özellikle son dönemlerde insanların günlük yaşamında sıkça tercih ettiği bir sistemdir. Paribu 120 bini aşkın aktif kullanıcıya toplamda ise 600 bin kullanıcıya sahip Türkiye’nin en büyük hacimli kripto borsası olarak bilinmektedir.

Paribu Para Yatırma

Paribu para yatırma işlemini hızlı, güvenilir ve kolayca gerçekleştirmek için Android ve İOS'da bulunan Paribu uygulamasını indirebilirsiniz. Paribu'ya TL yatırma işlemini hem site üzerinden hem de uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer uygulama ile yapacaksanız:

  • Paribu mobil uygulamasına giriş yapın. Daha sonra "Cüzdan" seçeneğine tıklayarak "Türk parası yatırma" seçeneğine tıklayınız. Böylece kısa sürede Paribu hesabınıza istediğiniz tutarda TL aktarabilirsiniz.
  • Paribu'ya para yatırırken banka Havale ve EFT işlemi için kullandığınız bilgileri ister. Alıcı unvan, IBAN ve transfer açıklaması yaparak internet bankacılığı aracılığı ile Paribu'ya para yaptırabilirsiniz.
  • Paribu'ya para transferlerinde adınıza kayıtlı bireysel ve vadesiz hesaplarınız üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Paribu'ya para yatırırken alıcı/unvan kısmına Paribu Teknoloji A.Ş yazılmalıdır.
  • Bu şekilde işlemlerinizi tamamlayarak kısa süre içerisinde Paribu hesabınıza TL paranızı gönderebilirsiniz.


Paribu hesabına Papara ile para yatırmak için:

  • Papara ile hesabınıza TL yatırmak için Paribu web sitesinden veya uygulamasından "Cüzdan" menüsüne tıkayarak Türk Lirası seçeneğini seçmelisiniz.
  • TL yatırma paneline giriş yaptığınıza yatırmak istediğiniz miktarı yazarak "Papara ile Türk Lirası yatır" seçeneğimi seçmelisiniz.
  • Karşınıza çıkan sayfada Papara hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Açılan sayfada Papara ile para yatırmak için yazdığınız tutarı kontrol ederek "Ödeme yap" seçeneğe tıklayın. Papara ile gerçekleştirdiğiniz para yatırma işlemi kısa sürede aktarılacaktır.


Paribu Komisyon İşlemleri

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından Paribu, ‘’Komisyonlar’’ sayfasını güncellemiştir. Sayfanın güncellenmesi ile borsa piyasasında yapılan işlemlerin ücretlerin düşürüldüğü ortaya çıktı. Komisyon oranları son 30 günlük alım-satım işlerinin hacmine göre belirlenmektedir. Paribu tarafından günlük hacim hesaplaması her gün 00.00’da  otomatik olarak yapılmaktadır. Onaysız hesaplar için komisyon oranı maker ve taker %5’tir.

30 günlük alım satım hacmi (TL)

Piyasa yapıcı

Piyasa alıcı

0-100.00

%0.25

%0.35

100.000-1.000.000

%0.15

%0.15

1.000.000-5.000.000

%0.10

%0.15

5.000-10.000.000

%0.05

%0.10

10.000.000-50.000.000

%0.02

%0.10

50.000.000+

%0.01

%0.05

 

Belirtilen fiyatlara KDV dahildir.

Paribu işlevselliği ile son yıllarda adından sıkça bahsettiren kripto para borsasıdır. Borsa da son 3 ay içerisinde Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve EOS (EOS) kripto para birimleri eklenmiştir. Şu an borsanın marketinde 5 kripto para birimi işlemi görmektedir. Yeni kripto para birimlerinin eklenmesi haricinde Paribu’da borsa arayüzü ve güvenlik sistemlerinde de önemli gelişmeler ve iyileştirmeler yapılmıştır.

Paribu komisyon ücretini düşürmesi ile Türkiye’deki kripto para yatırımcıları tarafından daha fazla ilgi görmeye başladı. Para alım ve satım işleri Paribu ile hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kripto para borsasında en güvenilir olan Paribu ile yatırımlarınızdan kar elde edebilirsiniz.

Paribu Şikayet ve Sık Sorunlar

Problem yaşayan kullanıcılar şikayetlerini, Paribu şikâyet sayfasında yayınlayabilmektedir. Bazı kullanıcıların ödemelerin geç yattığından bazı kullanıcılar ise Paribu da işlemlerin geç yapmasından şikayetçi olduğu söylenebilir. Ayrıca Paribu’nun AVAX için fiyat farkını farklı aldığı söyleniyor. Paribu yetkilileri bu gibi şikayetlerin yok edilmesi için belirli aralıklarda sistemde yenileme ve güncelleme yapmaktadır.

Paribu kimin? sorusu merak edilen bir konudur. Paribu Yasin Oral’ın öncülüğünde 2017’de piyasaya çıkarılan kripto para borsasıdır. Paribu yasal mı? sorusu bir diğer sorulan sorulardan biridir. Türkiye de yasal olarak kullanılan kripto para borsası olarak bilinmektedir. Son olarak merak edilen konu ise Paribu hangi banka ile çalışıyor? Paribu, Fibabank, Akbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank hesaplarınızda Papara ile 7/24 para yatırabilirsiniz. Bu kripto para borsası ile merak ettiğiniz konuları ve şikayetlerinizi Paribu iletişim adreslerinden kolayca iletilebilirsiniz.


Tüm Yorumlar (0)